Bozguncu Kim Düzelten Kim?

 

Mayasındaki bozgunculuğu durdurmak için çabalayacağına kendini bozguncu değil düzeltici (ıslah edici) görmesi/göstermesi bozgunculuğu sürekli hale getirdiği için insanın işlediği en büyük kötülüktür denilebilir. Gerçek şu ki; şeytan başta olmak üzere, bütün kötü fiilleri işleyenler bu davranış kalıbı içinde hareket ederek hem kendilerini hem başkalarını aldatıyorlar.

Zalim zulme uğradığını, katil hakkının gasp edildiğini, hırsız adaleti yerine getirdiğini, yalancı doğru söylediğini, sömürgeci uygarlık götürdüğünü, işgalciler Irak’a-Afganistan’a ve diğer yerlere huzur-özgürlük ve demokrasi taşıdıklarını, ırkçılar birliği gerçekleştirdiklerini ayrımcılığa geçit vermediklerini, dini satanlar Allah yolunda hizmet ettiklerini, çıkar için siyaset yapanlar toplum yararı için çalıştıklarını, emperyalist projeyi uygulayanlar ülkeyi kurtardıklarını, hainler yurtsever olduklarını yurtseverlerin hain olduğunu iddia ediyorlar.

Dahası; ahlaki yozlaşmayı körükleyenler, hukuku çiğneyenler, insan haklarını tanımayanlar, toplumun kaynaklarını kişisel servetlerine katanlar, fakirin-yoksulun-yetimin ekmeğine aşına göz koyanlar, farklı inanç ve düşüncedekilere hayat hakkı tanımayanlar, nesli ve ekini tahrip edenler, israf ve savurganlığı hayat tarzı haline getirenler, gücü hakkın üstünde görenler ve benzerleri de bozgunculuğa karşı olduklarını ilan ediyorlar. Yani, şeytan ve onun kılığında olanlar melek olduklarını iddia ediyorlar.

İnsan böyle bir varlık iken onun aklına güvenmek mümkün mü?

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir