İslâmî Analiz köşe yazarlarından Dr. Öğretim Üyesi Mücahit Gültekin, koronavirüsle ilgili tartışmalarda sık sık gündeme gelen Bill Gates ve vakfı hakkında dikkat çekici bir bilgi paylaştı.

İslâmî Analiz/Haber Merkezi

Kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımında Gültekin, Tarım ve Orman Bakanlığı’yla Gates Vakfı arasındaki ortak çalıştayı gündeme taşıdı. Gültekin, bakanlıktan konuyla ilgili açıklama talep etti.

Bahsi geçen paylaşım şu şekilde:

1) 9 Aralık 2018’de Bill ve Melinda Gates Vakfı Ortadoğu temsilcisi Tarım ve Orman Bakanlığı’nı ziyaret etmiş. 4 ay sonra Gates Vakfı ve Tarım Orman Bakanlığı ortaklaşa çalıştay gerçekleştirmiş.

2) 7 Mayıs 2019’da ise Gates Vakfı ve Dışişleri Bakanlığı arasında “Etki Hızlandırıcı Pilot Uygulama Belgesi” imzalanmış. Bu belge “tarımsal kalkınma” alanında Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Gates Vakfı’yla işbirliği yapmasını içeriyormuş.

3) Bill ve Melinda Gates Vakfı kim oluyor? Kimleri temsil ediyor? Nasıl oluyor da Tarım ve Orman Bakanlığı bunlarla işbirliğine girebiliyor! Neslimize bulaşanlar yetmiyormuş gibi, bir de bu baronları niçin ekinimize bulaştırıyorsunuz?

4)  – https://www.tarimorman.gov.tr/ABDGM/Haber/515/Bill-_-Melinda-Gates-Vakfi-Orta-Dogu-Temsilcisi-Genel-Mudurumuzu-Ziyaret-Etti

– https://www.tarimorman.gov.tr/ABDGM/Haber/529/Bill-Ve-Melinda-Gates-Vakfi-Calistayinda-Muhtemel-Is-Birligi-Alanlari-Ele-Alindi

– https://www.tr.undp.org/content/turkey/tr/home/presscenter/articles/2019/05/suerdueruelebilir-kalknma-amaclar-cin-etki-artrc-bueyuek-adm.html

5)  Dışişleri Bakanlığı ve Tarım-Orman Bakanlığı’nın Gates Vakfı’yla yaptığı işbirliği hakkında halka bir açıklama yapması gerekiyor. Ekinimize Melinda ve Bill Gates’i bulaştırmaya kimsenin hakkı yoktur.